Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

Що святкуємо на Покрову

“Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем”, – так говорить старе українське прислів’я.

Свято Покрови – одне з великих свят в Україні. Що цікаво – шанується воно одночасно і християнами, й рідновірами України – от тільки зміст свята, навіть за однакової назви, зовсім різний.

Велике православне свято Покрова присвячене чудесному явлінню Богоматері віруючим в Константинополі в X столітті, коли столицю Візантії тримало в облозі вороже військо. Богородиця Діва Марія  пройшла в церкві по повітрю, ревно і довго молилася з віруючими, після чого простягла над ними свій покрив – хустку, якою покривала голову. Саме цей момент став основою сюжету для написання ікон Покров Пресвятої Богородиці, Іоанна Предтечи та Іонна Богослова.

Прихильники язичництва твердять, що корені виникнення свята сягають сивої багатотисячолітньої давнини і пов’язані з космічним станом природи і, відповідно, особливим етапом у житті людини.

Цікаво й те, що Покрова в Україні одночасно – це і свято козацтва, адже славні воїни нашої землі вважали, що покров Богородиці захищає їх від усяких бід і смертей та особливо шанували свою заступницю.

Традиції наших мужніх предків відроджуються і в наш час, тому й не дивно, що в цей день важливим є і третє свято – День захисника України. Вони зараз мужньо боронять рідну Україну від російських загарбників, ризикуючи найголовнішим – своїм життям.

Тож загалом цього дня святкують відразу три свята: День захисника України, свято Покрови Пресвятої Богородиці та День українського козацтва.

Зі святом, друзі!

Оксана Несененко