Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

ПЕСТИТИ

Як свідчить статистика, кожна третя дитина в Україні виховується в неповній сім’ї. Левова частина таких сімей утворилась саме внаслідок розлучення батьків. Вплинути на це дитина ніяк не може, лише потерпає переважно від егоїстичних вчинків дорослих, часто безвідповідальних та зациклених на собі.
Є ще одна проблема, яка спонукає до розлучень – патріархальні стереотипи. «Чоловік-годувальник», «дітьми та кухнею займається мама», «не чоловіча це справа – доглядати за дітьми» та безліч інших нісенітниць сприяють віддаленості татка від дитини. Тоді як у європейських країнах, куди Україна так тягнеться, батьки повною мірою залучені до виховання дітей, включно з відпустками по догляду за дитиною.
Виховання у неповній сім’ї – це ще й зменшені вдвічі не лише емоційні, а й матеріальні ресурси, що вкрай важливо у період кризи, яку Україна переживає.
Тож важливо пестити дитину, давати їй свою любов, виконувати свою місію на землі.
Значення слова «пестити» словники пояснюють так: «Ніжно торкаючись, гладячи і т. ін. кого-небудь, виявляти до нього любов, ласку; голубити». Із творів Івана Франка: «Маму свою небагато й пам’ятаю. Тільки й згадую, як мене пестила й цілувала і називала рум’яним яблучком».
Тож не забувайте пестити своїх дітей, даруйте їм любов, щастя, всесвіт! 🙂
#Словопис #рідна_мова #вивчаймо #поповнюймо #замислюймось #пестити