Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

ОБЕРЕЖНО, СИБІРСЬКИЙ БОРЩІВНИК

Карпати – це не лише гори, водограї, ліси й полонини, а й… сибірський борщівник. Схожий на пальми або ж на величезний кріп, часто вище людського зросту (може сягати навіть 5 метрів), він лише може асоціюватись з благородною рослиною з якогось фантастичного фільму. В реальності ж він – підступний і дріб’язково мстивий. Бо викликає алергію, опіки й навіть задуху.

Позбутися його горянам не просто. Тобто неможливо. Сибірський борщівник, або ще борщівник Сосновського називають зараз ледь не головною небезпекою Карпат і він продовжує розростатись. Щороку, як підрахували фахівці – на 25 відсотків. Недаремно ботаніки назвали його гераклеум (Heracleum), на ім’я Геракла (або Геркулеса), міфічного героя Давньої Греції. Тож важливо, скосивши борщівник, відразу його спалити, адже насіння цієї дивної рослини дозріває навіть у скошеному вигляді.

Одна з головних небезпек борщівника – в його уявній безпечності. Квітучі милі білі квіти хочеться за звичкою понюхати, але цього робити категорично не варто, бо можна отримати серйозні опіки, які поширюються й важко гояться.
Сайти місцевих ЗМІ наповнені рекомендаціями, як і що робити, якщо вже небажаний контакт відбувся: від намилювання ураженого місця господарським милом до прийому антигістамінних препаратів та звернень до лікаря.

Усі ми знаємо про 12 подвигів Геракла. Було б добре, якби рослинний аналог Геракла здійснив ще й тринадцятий подвиг – зник з наших мальовничих Карпат. Але поки що він тут 🙂 Тож будьмо обережними!