НОВИЙ ТРЕНД: НАРЕШТІ СТАЛО ПОПУЛЯРНО ГОВОРИТИ УКРАЇНСЬКОЮ

Погодьтесь, ви точно стали помічати, як за останні декілька років українці змінили своє ставлення до рідної мови. Відтепер українська – це престижно, модно, вона – ознака освіченої та прогресивної людини.
Можна довго дискутувати на тему, коли ж саме почалось це масове відродження популярності української мови. Але не можна заперечувати вплив Революції Гідності на свідомість нашого народу і спільне бажання багатьох нарешті вміло володіти своєю мовою, пишатись нею і тим самим – пишатись собою.

До цього багато хто уникав говорити українською, шукаючи для себе різні виправдання: російськомовна сім’я та коло друзів, незвичність використання її у повсякденному житті та замала кількість інформації українською (книжки, музика, фільми, серіали тощо).

Та зараз усе змінилось – ми слухаємо пісні на радіо, подкасти в інтернеті та аудіокниги українською, дивимось улюблені фільми та серіали, читаємо новини, журнали, книги, навіть пости в Інстаграмі рідною мовою. І це особисто мені дуже подобається! Адже як це по-справжньому і природньо -говорити мовою своїх предків, героїв і творців.

Але що зробити для того, аби нарешті й ті, хто ще вагається, перейнялись глибоким почуттям любові до рідної мови й почали гарно й милозвучно щебетати?

Як перестати соромитись говорити українською?

1. Почніть більше говорити українською у повсякденному житті. Зробіть собі невеликий “флешмоб” і спробуйте усюди використовувати тільки українську – вдома, на роботі, в колі друзів, у переписці. Ви помітите, як це перестає бути «дивним» та стає буденним.

1. Слухайте, дивіться, читайте – українське. Відчуйте гордість і любов до рідної творчої спадщини, насолоджуйтесь прекрасними музичними гуртами, бестселерами від письменників і новинками зі світу кіно. Відчуйте, якою ж насправді цікавою, веселою, хвилюючою і душевною може бути рідна мова.
  2. Зрозумійте вже нарешті, що українська – в тренді. Говорити рідною мовою – це бути прогресивним, модним, сучасним. А всі ми прагнемо йти в ногу з чимось новим та цікавим. Будьте цікавими, будьте трендовими, будьте українцями – говоріть українською!

Євгенія Зіньковська,

студентка Інституту журналістики Університету Грінченка