Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

Коротка історія про те, що Московія насправді — один великий копіпаст

У росії люблять говорити про її оригінальність, унікальність, відмінність від інших, культурну винахідливість. Однак насправді багато, від назви і національних символів до предметів побуту, таких, як самовари та мотрійки, росією вкрадене. російського там тільки «квасний патріотизм» і безмірна зарозумілість. А за кричущим екстер’єром ховається справжня суть плагіату.

Один із головних символів будь-якої держави – прапор. Проте росія вкрала символ іншої країни. Крім того, крадіжка була з корисливою метою. Біло-синьо-червоний прапор з’явився в Московії за часів Петра I у XVIII столітті як морський торговельний прапор. Він запровадив його лише для того, щоб обдурити охорону морських портів балтійських країн, а також ввести в оману шведів, чиї кораблі активно патрулювали Балтійське море. російський триколор — це не символ самопроголошеної «великої держави», а ніщо інше, як символ обману та крадіжки з боку московитів.

«Ми є народ, у якого вкрали назву», — писав академік Михайло Грушевський про одну з найгучніших московських крадіжок — крадіжку назви «росія». Тому вона оголосила себе спадкоємицею Русі. Триста років тому, після перемоги над Швецією та укладення Нерштадтського договору 1721 року, Петро І перейменував Московську імперію на Росію і проголосив себе її імператором.

Катерина II також успадкувала ідею «позбавлення» від монголо-татарської крові. Проте вкрасти імена – не означає вкрасти пам’ять та сутність українського народу. Більше того, Росія серйозно приховала сліди своїх злочинів. Найвідоміше свідчення того, що Росія є Московським князівством, а не Росією, з’являється на монеті 1707 року. З одного боку зображений Петро I, з іншого – напис «Московський рубль».

Ще одним доказом є карта України 1680 року французького військового інженера та картографа Гійома Левассера де Боплана. Карта доводить, що Росії немає. Натомість є Московія.

Державний герб — двоголовий орел — вкрали росіяни у Візантії. Для цього вони вигадали інший міф: мовляв, Москва — це третій Рим. Згідно із  пропагандистською легендою, протягом усієї історії людства християнство мало три імперії. Перший — Рим, символом якого є золотий орел. Після того, як варвари підкорили Рим, столиця імперії була перенесена до Візантії, але в 1473 році Візантія впала під тиском турків.

Те ж саме відбувається і в культурі. Наприклад, майже всі популярні оповідання дитячої літератури в колишньому Радянському Союзі прямо чи опосередковано – плагіат. Секретністю — «залізною завісою» — було легко замаскуватися під чужу творчість, бо свого  національного змісту просто бракує.

Не витрачайте зайві гроші на ресурси під час технічної розробки, коли ви можете щось скопіпастити, – думають там.

Багато імперіалістично налаштованих росіян досі неохоче визнають очевидний факт, що більшість символів, які просувається кремлівською пропагандою під виглядом національних, насправді були привласнені. Більшість щиро вірять, що плагіат оригінальний, бо не дуже освічені, або через нав’язування хибних стереотипів, або не хочуть просто вірити.

Сподіваємось, що колись з’явиться науковець, який напише справжню історію країни, якої не існує. А поки… Перемагаємо цю країну-фейк!

Дарина Варич,

студентка Інституту журналістики Університету Грінченка

(Фото: Oleksandr (@Oleksan89003929) / Twitter)