ЯКЩО МИ Й НАДАЛІ ТАК ЖИТИМЕМО – НАМ ЗНАДОБЛЯТЬСЯ ТРИ ПЛАНЕТИ ЗЕМЛЯ

Ми живемо на дуже тісній планеті, де все взаємопов’язано. Людина тільки зараз починає усвідомлювати свою відповідальність за її майбутнє. Порядок денний екології з кожним роком звучить все голосніше, і до голосів нечисленних активістів приєднуються уряди, корпорації та школярі з різних країн. «Зелені» технології й екологічна свідомість стають частиною нашого повсякденного життя.

Ми користуємося ресурсами планети так, як ніби вони нам належать.

У 20 столітті обсяг світового виробництва збільшився в 20 разів. Багато в чому завдяки цьому зріс добробут і якість життя людей. Наприклад, показники дитячої смертності в світі знизилися вдвічі з 1990 року до теперішнього часу, а середня очікувана тривалість життя збільшилася з 59 до 73 років за останні 50 років.

Людство споживає на 50% більше природних ресурсів, аніж планета здатна заповнити. Якщо ця тенденція збережеться, то через 30 років нам знадобиться три такі планети, як Земля, щоб задовольнити всі потреби.

Зараз ми опинилися в ситуації, коли стає зрозумілим: якщо ми будемо продовжувати виробляти й споживати в тому ж темпі, у майбутнього покоління мало шансів на виживання на цій планеті. Тож мусимо розвивати в собі екологічне мислення й скрізь його застосовувати. Бо це – спосіб нашого подальшого виживання.

Анастасія Стадник,

студентка Інституту журналістики Університету Грінченка