Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

ЯКІСНЕ ЖИТТЯ

У Києві стартував Міжнародний ЕКСПО-конгрес «Бізнес для Розумних Міст».

Щорічний захід спрямований на пошук партнерів для реалізації впровадження інноваційних проектів.

Глобальна мета – перехід до диджиталізації громадського устрою для розумного управління. Організації демонстрували свої проекти, відвідувачі обирали демонстраційні секції за інтересами.

Крім того, в межах заходу відбулись конференції. Наприклад, «Розумна мобільність» була представлена такими темами: «Мобільність та якість життя в містах», «Інтеграція нових транспортних моделей у містах», «Інтеграція нових транспортних засобів у містах».

А «Розумне навколишнє середовище» відзначилась такими темами: «Управління поводженням з побутовими відходами в містах», «Інша екологічно чиста інфраструктура в містах: найкращі практики», «Презентація програми Глобального договору ООН щодо зміцнення співпраці між бізнесом та містами: у всьому світі та в Україні».

ЕКСПО-конгрес триває 3 дні (з 29 по 30 січня), тож дізнатись про ІКТ технології в управлінні містами, розумну економіку, розумний спосіб життя, розумний уряд та розумний журналізм в еру глобальних конфліктів, відвідати презентацію книги професора Бріса можна 30 та 31 січня.

А я розповім про ті проекти, що мене зацікавили:

  • Мій фаворит – система інтелектуального відеонагляду, яку я тестувала на собі. У камеру вбудована система розпізнавання облич, що підключається до будь-якого гаджету, завантажується фото особи, яку ми хочемо ідентифікувати, на електронну адресу або в ситуаційний центр пересилаються дані. Застосування системи: в корпораціях, офісах, торгових центрах, вулицях, клубах і т.д. Система «WChech Bioattendance» демонструє біометричну ідентифікацію осіб: охоплює порівняння облич, сканування рогівки ока, відбитків пальців, визначає стать особи, вік, етнічну приналежність. Матиме застосовування у криміналістиці, банківських системах, програмах контролю (наприклад, контроль працівників), охороні здоров’я, реєстрації виборців, і останнім часом охоплює все більше сфер. Демонстраційний ролик засвідчив визначення людини, яку розшукує оператор. Приголомшила ідентифікація особи у натовпі.

Впровадження пілотного проекту систем безпеки відеонагляду, системи розумних речей (аварійні служби, патрулі) у Києві відбудеться у лютому 2019 р.

  • Система автономного водіння є дієвим засобом запобігання аварійних ситуацій, оснащена інтелектуальними камерами. Звуковими або вібраційними сигналами здатна розбудити водія, вчасно реагувати на мертві зони, попереджає зіткнення, виявляє потенційно небезпечні об’єкти. Розробником інноваційної системи є ізраїльська хай-тек компанія «Mobileye Vision Technology Ltd».

За словами Дмитра Беспалова, представника проекту-розробника, з 2018 року всі габаритні автівки в Ізраїлі оснащені системою автономного водіння.

  • Централізована система обліку, що автоматизує всі аспекти життєдіяльності міста, надає оптимальний інструмент контролю та управління містом, сприяє заощадженню коштів, зменшуючи витрати на обслуговування серверів та програм, налаштовує всі види обліку процесів міського господарства.

Загалом цей захід надактуальний, оскільки пропонує для застосування ідеї та готові проекти бізнесу для розумного міста. Впровадження інноваційних технологій покращує якість життя, запобігає правопорушенням, убезпечує громадян, оптимізує виробничі процеси приватного та державного сектору.

@Каринна Сардарян