ЯК В УНІВЕРСИТЕТІ ГРІНЧЕНКА ПИСАЛИ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ

Радісні усмішки, дружня атмосфера, впевненість і бажання ще раз переконатись у своєму досконалому знанні рідної мови…

Такою була атмосфера під час написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності в Університеті Грінченка.

До цієї суперпопулярної останніми роками акції доєднались студенти та викладачі Університету Грінченка разом із людьми з усієї України та світу.

Загалом радіодиктант у 2019 році писали вже за новими правилами, текст якого в прямому ефірі прочитав відомий мовознавець, автор підручників і посібників з української мови та літератури, викладач Університету Грінченка Олександр Авраменко. Він складає текст диктанту останні 13 років. Загалом Всеукраїнський радіодиктант національної єдності був започаткований у 2000 році з метою єднання навколо рідної мови. Відтоді щороку слухачі, а віднедавна й телеглядачі можуть взяти участь у написанні диктанту й перевірити, наскільки добре вони знають українську.

Торік, 2018 року, до акції долучилося майже 33 000 учасників, при цьому  311 людей стали переможцями радіодиктанту національної єдності.  Лише однієї помилки припустилися 1004 людини. Це була найбільша кількість переможців за час існування акції. Для порівняння: в попередні роки лише одиниці писали диктант без жодної помилки.

Як писали диктант грінченківці – на наших світлинах та на відео))