Як тебе не любити, Києве мій: цікаві факти про Київ

Вважається, що Київ завдячує своєю появою трьом братам із племені полян – Києві, Щекові, Хоривові та їхній сестрі Либеді.

Назва Києва походженням від імені Кия — найстаршого з трьох братів, яких вважають засновниками головного міста України.

Київ – одне з найзеленіших міст Європи, тут розташовано понад сімдесят парків та більше ніж двісті скверів.

• Найбільший київський парк: парк ім. Рильського, Голосіївський район; площа парку близько 150 га, його було відкрито 1958 року.
  • Метро Києва-одне з найстаріших у Європі.Найглибша станція в ньому-«Арсенальна». Щоб потрапити на неї,потрібно спуститися під землю на глибину105 метрів!А найкрасивішою станцією вважають«Золоті ворота»: вона входить до топ-10найкрасивіших у всьому світі!
  • Єдиний в Україні храм на воді – церква Миколи Чудотворця на Подолі.
  • Найкоротший транспортний маршрут столиці – це фунікулер, яким можна проїхати 222 метри шляху.
  • Найдовший міський транспортний маршрут: трамвай № 12 (м. «Контрактова площа» – Пуща-Водиця), його протяжність – близько 20 км.
  • У Києві розташований один із найвищих пам’ятників у світі: Батьківщина-Мати. Висота монументу з постаментом – 102 метри, що на дев’ять метрів більше, ніж розміри статуї Свободи – символу міста Нью-Йорк.
  • Найбільш відвідуваний музей Києва – Києво-Печерська Лавра.

Найбільший навчальний заклад: Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут».

Катерина Лузан