Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ, КИЄВЕ МІЙ: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО КИЇВ

Вважається, що Київ завдячує своєю появою трьом братам із племені полян – Києві, Щекові, Хоривові таі їхній сестрі Либеді.

Назва Києва походженням від імені Кия — найстаршого з трьох братів, яких вважають засновниками головного міста України.

Київ – одне з найзеленіших міст Європи, тут розташовано понад сімдесят парків та більше ніж двісті скверів.

• Найбільший київський парк: парк ім. Рильського, Голосіївський район; площа парку близько 150 га, його було відкрито 1958 року.
  • МетроКиєва-однезнайстарішихуЄвропі.Найглибшастанціявньому-«Арсенальна».Щобпотрапитинанеї,потрібноспуститисяпідземлюнаглибину105метрів!А найкрасивішою станцією вважають«Золоті ворота»: вонавходить до топ-10найкрасивішиху всьомусвіті!
  • Єдиний в Україні храм на воді – церква Миколи Чудотворця на Подолі.
  • Найкоротшийтранспортниймаршрутстолиці-цефунікулер,якимможнапроїхати222метришляху.
  • Найдовший міський транспортний маршрут: трамвай № 12 (м. «Контрактова площа» – Пуща-Водиця), його протяжність – близько 20 км.
  • У Києві розташований один із найвищих пам’ятників у світі: Батьківщина-Мати. Висота монументу з постаментом – 102 метри, що на дев’ять метрів більше, ніж розміри статуї Свободи – символу міста Нью-Йорк.
  • Найбільш відвідуваний музей Києва – Києво-Печерська Лавра.

Найбільший навчальний заклад: Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут».

Катерина Лузан