Як припинити боятись помилок і почати говорити українською: коротка інструкція

#Переходь_на_українську

«Я понимаю украинский, мне он очень нравится. Но лучше я буду красиво говорить по-русски, чем каверкать украинский и бояться что-то сказать не так», — так говорить більшість моїх російськомовних знайомих. Упевнена, ваших також.

І щось мені підказує, що це питання не скільки «мовне», скільки «психологічне». Адже нас із самого дитинства привчають боятись помилок: ми боїмося зробити помарку у зошиті, неправильно відповісти на питання вчителя, боїмося помилитися вдома і на вулиці. А потім боїмося починати говорити українською, навіть якщо наше серце рветься з грудей до неї.

Тому давайте спочатку розберемось із тим, як не боятись помилок, а потім надихнемося прикладом відомих українців, які це вже зробили і все ж почнемо говорити, хай і ламано спочатку, але українською.

👉 Боятися помилок – нормально, навчіться не лаяти себе за помилки та приймати їх як сходинку до успіху.

👉 Фіксуйте та розбирайте помилки. Заведіть щоденник, блог, пишіть та шукайте відповіді на питання.

👉 Прийміть себе, поважайте свої знання та вміння.Не можна знати все і завжди. Не принижуйте свої, вже існуючі навички, вони — основа для зростання.

👉 Не соромтеся просити допомоги. Адекватних та готових ділитися знаннями людей більше, ніж тих, хто проігнорує прохання.

Ще один крутий спосіб не боятися помилок: дивитись на те, як помиляються інші. З ними нічого не трапляється, вони роблять помилку, запам’ятовують її і просто йдуть далі.

Хто серед відомих людей заявив про намір перейти на українську?

Олексій Дурнєв

Український телеведучий з Маріуполя нещодавно заявив, що намагатиметься повністю перейти на українську.

Дантес

Він зізнався, що почав розмовляти українською в повсякденному житті і тепер буде публікувати пости українською на своїй сторінці в Instagram.

Катерина Павлик

Молода дружина співака Віктора Павліка. За словами чоловіка, коли Катерина говорить українською, він закохувається знову і знову.

Дар’я Квіткова

Дружина українського блогера і телеведучого Микити Добриніна завжди розмовляла російською. Зараз ця дівчина поступово українізує свій Instagram.

Христина Гірняк

Хоча Христина народилася у Львові, у повсякденному житті вона розмовляє російською. Наразі Гірняк повністю перейшла на українську.

Наталія Денисенко

Зірка «Кріпосної» народилася в Чернігові. Перед вторгненням Росії в Україну вона вела блог російською. Проте 24 лютого перейшла на українську.

Цей список можна продовжувати до безкінечності: Сабіна Мусіна, Даша Астаф’єва, Микита Добринін, та багато інших відомих українців, які повернулися до рідної мови.

І вам також варто лише почати.

Дарина Варич,

студентка Інституту журналістики Університету Грінченка