ЯК ПОЧУВАТИСЯ ДОБРЕ У СПЕКУ – ВАЖЛИВІ ПОРАДИ

Спека влітку. Таке поєднання слів не викликає подиву. Проте, коли приходить пора гарячих подихів у маршутках та томних позіхань у затінках – люди забувають про найпростіші речі. Ось декілька порад, щоб відчувати себе жваво, а не лише притомно в спеку:

• Віддавайте перевагу легкому одягу з натуральних тканин. Бажано світлих тонів. Одягайте панамку/шляпу/кепку.
  • У спеку високий рівень зневоднення, тому пийте багато рідини. Найкращим напоєм за таких умов є чиста проходна вода.
  • Відмовтеся від алкоголю у спеку – він створює додаткове навантаження на серце. Пиво і кофеїномістячі напої сприяють зневодненню.
  • Намагайтеся скоротити вживання солі, солоних продуктів, консервантів, смаженої їжі, солодощів.
  • Надавайте перевагу фруктам та овочам. Їжте невеликими порціями.
  • Завжди майте при собі пляшку води і пийте потроху.
  • Щоб охолодитися, змочуйте зап’ястя і руки до ліктів холодною водою.

Не можна жартувати з вогнем, але і з сонцем теж не варто. Тому, якщо ви відчуваєте загальну слабкість, головний біль, апатію, втрату апетиту та безсоння, то швидше звертайтесь до лікаря, оскільки все вищезгадане може бути ознаками перегрівання і зневоднення. Залишайтеся жвавими!

Поради підготувала Аліна Кірюшина,

студентка Інституту журналстики Університету Грінченка