Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

ЯК НАМ БУТИ ЩАСЛИВИМИ

«Здатність бути весь час щасливим – це дар, яким наділено не кожного. Згідно з типологією Ліннея, про яку сьогодні чомусь рідко згадують, є два типи людини: «гомосапієнс» і «гомомонструозо». Шансів відчувати щастя протягом усього життя значно більше у людини розумної, аніж у людини-чудовиська. Чудовиську щастя взагалі недоступне, він відчуває лише задоволення, причому джерела задоволення не завжди морально прийнятні.

Що ж до постійного щастя, то його відчувають люди, життя яких весь час дає їм привід для радості. Це творчі натури з особливою концепцією життя: рівень потреб відповідає рівню їхніх здібностей, вони прекрасно орієнтуються в тому, що їм потрібно, і знають, як цього досягнути. Мозок цих людей виробляє ендорфіни у великій кількості, бо на всі події вони відгукуються з інтересом, отримуючи задоволення від кожної миттєвості, яку проживають. Це енергійні, оптимістичні, життєрадісні люди».

( Із книги «100 бесід із психологом» Олександра Бондаренко та Тетяни Петкової)

Днями відбулася презентація книги «100 бесід із психологом», в якій автори намагаються дати відповідь на найзлободенніші людські проблеми: від стосунків у сім’ї, самореалізації в житті до пошуку внутрішнього балансу й відчуття щастя.

Тетяна Петкова, журналіст, письменниця, блогер: Ми співпрацюємо з Олександром Федоровичем уже 18 років, і питання «Як бути щасливим?» не втрачає актуальності. І ми вирішили розвивати наш проект: 3 21 березня починає свою роботу Клуб авторського життя «Бесіди з психологом». Це формат групових зустрічей, під час яких ми будемо аналізувати різні чинники щасливості та нещасливості; спілкуватися на різні злободенні теми.

Професор психології, психолог-психотерапевт Олександр Бондаренко: Зараз в Україні 1,2 мільйони людей (а це понад 3 відсотки населення) потерпають від фізичних розладів. Майже 2 мільйони щорічно стають пацієнтами психіатричних лікарень. За оцінками фахівців, від різноманітних нервових розладів страждає кожен третій українець. А сама країна вже не перший рік підряд займає лідируючі позиції в Європі за кількістю психічних розладів.

Тож питання пошуку внутрішнього балансу, гармонії стають для нас усіх неабияк актуальними.