ДРУГЕ ДИХАННЯ ДЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПІСНІ, АБО ТОП-5 МОЛОДИХ ВИКОНАВЦІВ, ЩО РОБЛЯТЬ НАРОДНУ МУЗИКУ СУЧАСНОЮ

1 KHAYAT

Рік тому на «Голос країни» Андрій Хайат йшов з чіткою метою: «народну українську пісню молодь, на жаль, не сприймає. Тому її треба якось осучаснити. І це саме те, що я роблю». Що ж, йому це більше ніж вдалося. Українська пісня зазвучала так, як досі не звучала ніколи. Співанки «з бабусиної скрині» відроджуються у найнесподіваніших інтерпретаціях, що в поєднанні зі своєрідною манерою виконавця створює не інакше як магію. Це точно варте вашої уваги.

До речі, KHAYAT, як і більшість зірок українського шоу-бізнесу, підтримує ініціативу #залишайсявдома, і в своїх соцмережах ділиться ідеями щодо того, чим можна зайнятися на карантині.

2 ONUKA

Бандура, бугай, цимбали, трембіта і ще багато іншого. Важко уявити, що такі інструменти «з музею» можуть звучати сучасно, чи не так? Проєкт ONUKA не просто довів це, а й здобув популярність як в Україні, так і далеко за її межами. Славнозвісний трек «Vidlik» у 2016 довго не сходив з топових сходинок чартів Європи.

3 YUKO

До давніх бабусиних наспівів звертається і гурт YUKO, вплітаючи їх в сьогочасні електронні аранжування. У складі колективу мультиінструменталіст Стас і фольклористка Юлія. До речі, дівчина дійсно їздить українськими селами в пошуках давно забутих текстів і мотивів. І з цього, у свою чергу, виходить щось дійсно цікаве.

А під час карантину музиканти планують присвятити час роботі над новим матеріалом.

4 Go_A

Ще вчора невідомі, а сьогодні лунають звідусюди і ледь не кожен скаже: «це Go_A». Таку популярність цьому гурту приніс Національний відбір на євробачення 2020, де вони миттєво стали абсолютними улюбленцями глядачів і суддів. І це не дивно, адже пісня «Соловей», де автентичний вокал згуртований з танцювальними бітами, зачаровує з перших нот. Як можна лишитися байдужим?

5 Аліна Паш

Хоч Аліна Паш і нова артистка для сучасної української  музики, проте вона вже встигла стати сенсацією і потрапити в історію. Так, саме її речитатив звучав у Ході гідності до Дня Незалежності 2019. Яскрава й унікальна, вона не соромиться виділятися з-поміж інших, пісні – беззаперечний доказ цьому, адже таких не почуєш більше ніде: репу і закарпатського фольклору в поєднанні з електронною музикою.

Аліна Паш надзвичайно винахідлива, що навіть примудрилася зняти кліп удома під час карантину.

Катерина Шаповал,

студентка Інституту журналістики Університету Грінченка