ДЕНЬ ЗЕМЛІ: МИ ВСІ ЇЇ ДІТИ

22 квітня у світі святкують День Землі – день нашої з вами планети. Для чого ж було створене це свято і яке несе повідомлення?

День Землі святкують у багатьох країнах світу, але започаткували його в США. Що цікаво – ініціювали  студенти. У 1970 році відбулася акція за участі невеликої групи студентів, які хотіли привернути увагу до довкілля планети та серйозних екологічних проблем, які створює їй людство. Ця акція відгукнулася в серцях багатьох людей і стала масштабною. Один із її співорганізаторів – відомий американський політик, сенатор Гайлорд Нельсон, казав: «День Землі організовував себе сам».

Важливо усвідомлювати, що кожен із нас – маленька частинка великої системи, яка або рухає важливі ефективні механізми, або зупиняє їх. Головне – робити все вчасно.

Але ж як нам, таким маленьким, допомогти нашій великій Землі?

Для початку – зрозуміти важливість нашої допомоги, почати з себе та з маленьких кроків, а саме:

– не смітити на вулицях і на природі;

– сортувати сміття;

– усвідомлювати кількість шкоди, яку ми наносимо планеті, бездумно використовуючи її обмежені ресурси;

– бути zerowaste й знаходити для старих речей нове призначення, не викидаючи їх та не забруднюючи довкілля;

– нагадувати іншим про важливість дотримання звичайних людських правил чистоти та порядку.

Адже лише ми можемо врятувати свою планету!

Євгенія Зіньковська,

студентка Інституту журналістики Університету Грінченка