Чи всі успішні люди – кар`єристи?

Чи всі успішні люди – кар’єристи? Ви колись ставили собі це питання? Якщо так, то пропоную трохи заглибитись у цю тему.

Що нам скаже Вікіпедія? Кар’єрист- це людина, для якої першочерговою метою є професійний шлях до успіху службовими східцями до престижного соціального статусу та становища у суспільстві.

Що з цього випливає? Та тільки те, що кар’єрист відводить все, окрімпрофесії, на задній план. Так, з таким натиском він зможе досягнути висот. Так, з такими цілями він зможе стати успішним. А як щодо – стати щасливим?Результат пошуку зображень за запитом "КАРЬЕРИСТ"

Якщо розглядати успіх з точки зору певних досягнень у певній сфері, то кар’єриста можна без зайвих роздумів назвати успішною людиною. Аргументи вже наведені вище.

Як там говорять? Від перестановки доданків сума не змінюється? Пропоную посперечатися. “Чи всі кар’єристи – успішні люди?” І “чи всі успішні люди – кар’єристи?” – це два зовсім різні питання, які мають полярні відповіді. На перше ми вже відповіли. Так, у більшості своїй людина, яка віддає всі свої сили і час певній справі, за логікою має досягнути успіху. А це і є випадок кар’єриста.

Та друге питання, яке і спонукало нас пірнути у цю тему з головою, залишається поки без відповіді. Хоча вона й очевидна. Успіх може полягати не тільки в професійних досягненнях. Чи можете ви назвати успішною ту людину, яка відкрила притулок для тварин і рятує пухнастих, шукаючи їм нових господарів? Чи можете ви назвати успішною ту жінку, яка дала життя й виховала хоча б одну хорошу людину?  Чи можете ви назвати успішною ту людину, яка радіє і насолоджується життям, кожним його моментом? Якщо ваша відповідь “так”, то я вас вітаю, бо ви адекватним поглядом дивитесь на дійсність. Чи не тільки цього вже досить для успіху?

Даша Сошенко, студентка 4 курсу Інституту журналістики КУБГ