Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

Чому ми наче кентаври?

Українське суспільство в плані вивчення англійської мови нагадує мені кентавра: головою розуміємо, що шлях до Європи пролягає через неодмінне опанування англійської як засобу спілкування, а ногами топчемося в минулому, розраховуючи, що традиційні кінські копита домчать наш віз до швидкісного завтра.

Склався навіть такий стереотип: англійську хочуть вивчити й вивчають ті, хто хоче поїхати за кордон, а ті ж, хто лишається, не бачать такої необхідності. А даремно!

Відомо ж, що одне з ключових положень мовної політики ЄС полягає в тому, щоб кожен європейський громадянин володів двома іноземними мовами на додаток до їхньої рідної мови.
За результатами он-лайн досліджень TNS, 89% опитаних українців вивчали мову, однак лише 18% володіють нею на рівні вище середнього.
А ось моя добра знайома, яка довгий час прожила за кордоном, вирішила провести власне дослідження, щоб пересвідчитись, як просунулась справа в українців з англійською за час її відсутності. Тож, експериментуючи, вона зверталась до перехожих на Хрещатику з найпростішими питаннями іноземною англійською мовою. Лише кожен четвертий зміг відповісти, як пройти до  найближчої станції метро. І це в серці столиці!
Отже, левова частка наших громадян не володіє необхідним інструментом інтеграції в європейську спільноту. А за рейтингом “Факти ICTV”, українці – серед найгірших знавців англійської мови в Європі. Однак, що не може не тішити, кращі за росіян, у котрих знань ще менше.
Для чого ж  загалом нам варто вивчати англійську мову?
Насамперед, для успішного налагодження ділових контактів, для комунікації, зрештою, працевлаштування (оскільки світ стрімко глобалізується) та щоб впевнено почуватись за кордоном під час подорожей. Менше з тим, у наступні роки потреба в англійській мові як мові міжнародного спілкування тільки зростатиме.
Тож ось кілька порад, які стануть у нагоді тим, хто став на цю важливу й головну дорогу:
– тут дуже важлива самодисципліна і систематичність ( хоча б 20-30 хв на день);
– висока мотивація (наприклад, збільшення заробітної плати);
– важливо задіювати усі навички ( слухати, писати, повторювати);
– спілкування з носіями мови, а за їх відсутності – відео- та аудіо матеріали, книги.
And I wish you “Good luck!”

Ми повинні бути сучасними!

 

Оксана Сірко