Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

ТОП-5 УКРАЇНСЬКИХ СУЧАСНИХ ПИСЬМЕННИКІВ, ЯКІ ВАРТІ ВАШОЇ УВАГИ

  1. Іван Байдак

У свої 30 він уже встиг заполонити серця багатьох та змусив переосмислити багато чого. Іван Байдак—український письменник, родом із маленького містечка Гусятин, що на Тернопільщині. Закінчив ЛНУ ім.І.Франка. І вирішив, що бути письменником – його покликання:

«Бути письменником – це мати можливість втілити усі мрії в життя. Я навряд вже стану піаністом чи виноробом, не опаную йогу та й не матиму власної оранжереї. Але я в змозі стати будь-ким у своїх романах. Можу бути простим журналістом або зіркою Бродвею, власником іспанського ранчо чи навіть Ватиканським монахом. Ким завгодно! Лише у творах… Але хто сказав, що там відсутнє життя?»

Його твори – не для відпочинку, характеризуються складним психологізмом і неповторним стилем. Читаючи повісті чи оповідання Івана Байдака, мимоволі порівнюєш вчинки героїв зі своїми. Автор неначе залазить в  твою голову і змушує аналізувати: чому все трапилось саме так?

Варто почитати: «Тіні наших побачень», «Чоловік з моїм іменем»

  1. Вікторія Дикобраз

Ця дівчина досягла значних вистот :Вікторія Дикобраз – керівник рівненської громадської організації Література.RV, організатор чисельних літературно-мистецьких проектів і, звичайно ж,  поетеса.

«Дикобраз — це ведуче прізвисько по життю. Причепилося в той період, коли я почала заплітати дреди, десь 4 роки тому. Причому багато моїх знайомих думають, що це справжнє прізвище і навіть поштові відправлення роблять на Вікторію Дикобраз»,- розповідає вона про свій псевдонім.

Від її текстів мурахи по шкірі. Символи та знаки майстерно вплетені у вірші, водночас так ніжно й відверто, що захоплює дух.

Варто почитати: «Необхідне підкреслити», «Семантика наших прикрас».

  1. Сергій Жадан

Відомий та успішний як на батьківщині, так і закордоном. Твори перекладені більш ніж на 13 мов світу, отримали багато національних та міжнародних нагород.

Сергій Жадан народився 23 серпня 1974 року у місті Старобільськ Луганської області. У 1991 році був одним із організаторів харківського неофутуристського літературного угрупування «Червона Фіра». Закінчив Харківський Національний Педагогічний Університет ім. Г. С. Сковороди, факультет українсько-німецької філології.

Сергій Жадан більше відомий як поет, але його прозові твори теж не пасуть задніх. Пише здебільшого про пострадянську Україну.

Варто почитати: “Ворошиловград”, “Прощання слов’янки”.

  1. Генрі Лайон Олді

Генрі Лайон Олді – творчий псевдонім дуету письменників із Харкова Дмитра Громова та Олега Ладиженського.

Олег Ладиженський працював режисером харківського театру-студії «Пелікан», куди одного разу приніс свою п’єсу Дмитро Громов. П’єсу відхилили, але Дмитра утвердили в театрі як актора. Так і з’явився дует письменників «Генрі Лайон Олді».

На їх рахунку вже більше ніж пів сотні романів у стилі фентезі, які перекладаються на десятки мов світу.

Варто почитати: «Ойкумена», «Вовк».

  1. Мирослав Лаюк

Лаюк Мирослав  – сучасний український письменник і поет. Народився 31 липня 1990 року в селі Смодна, на Івано-Франківщні.

«Я люблю світ предметів. Особливо багато віршів я пишу у місцях, де раніше не бував. Бо там дуже багато нових речей, які складаються в нові дивні співвідношення, зв’язки. Здається, наче я намагаюся укласти якусь словесну мозаїку», – розповідає він про своє захоплення.

Завдяки своїм творам потрапив у топ-30 видатних українців 2018 року. Свою популярність Мирослав Лаюк здобув миттєво, і це не дивно, адже його дебютний роман «Баборня» відразу потрапив до «довгих списків» Книги року ВВС. Вірші автора перекладені багатьма мовами світу і це все – в такому молодому віці!

Варто почитати: «Метрофобія», «Світ не створений».

Катерина Шаповал,

Студентка Інституту журналістики Університету Грінченка